Menu

Jak skutecznie walczyć z zapachem tytoniu
w Twoim otoczeniu.

Mieszkanie pod jednym dachem, a niekiedy i ,
to wiele uciążliwości. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się
wiecznie zadymione pomieszczenie oraz drażniący zapach tytoniu.

Jak sobie z nim skutecznie poradzić?

„Dymek” groźny nie tylko dla palacza!

Palacze nie zdają sobie zazwyczaj sprawy z faktu, że ich niszczy nie tylko ich zdrowie, ale i osób przebywających w ich towarzystwie. Jest on niezwykle groźny dla wszystkich mających bezpośredni kontakt z dymem papierosowym.

Specjaliści udowodnili, że tak zwany boczny strumień dymu – w praktyce aż 85% dymu papierosowego, zawiera aż do czterech razy więcej nikotyny, niż strumień główny. Zawarte w nim szkodliwe substancje, obciążają nasz organizm, czyniąc go o wiele bardziej podatnym na niszczycielskie działanie wolnych rodników. Substancje te są niewidoczne gołym okiem. Osiadają na odzieży, włosach i skórze palacza oraz osób mu towarzyszących, a także na meblach i całym wyposażeniu danego pomieszczenia.

Utrapieniem osób zmuszonych do częstego i długotrwałego przebywania z palaczem w jednym miejscu, jest również zapach palonego tytoniu. Jest on bardzo silny i drażniący. Jego nadmiar utrudnia nam oddychanie. Jest szczególnie groźny dla małych dzieci oraz kobiet w ciąży. Zapach tytoniowy bywa też kłopotliwy dla osób z alergią oraz astmatyków.

Jak sobie z tym poradzić?

Najprostszym sposobem jest stworzenie specjalnie wydzielonej strefy dla palaczy. Innym, równie oczywistym, jest też dokładnie wietrzenie domu, mieszkania, czy pomieszczenia, w którym palone są papierosy.

Ażeby dym nie rozprzestrzeniał się po pomieszczeniu, warto zapalić w nim świeczkę. Będzie ona pochłaniała dym papierosowy i zminimalizuje jego szkodliwość. Możemy też wykorzystać zapachowe kadzidełka. Będą one nie tylko usuwały zapach, ale również ograniczą przemieszczanie się dymu.

Bywa jednak, że metody te zawodzą. Warto wówczas sięgnąć po profesjonalną pomoc. Z pewnością przydatny w skutecznym niwelowaniu dymu tytoniowego okaże się odświeżacz powietrza Anti Tabac marki Foen, występujący w postaci bezbarwnego płynu o silnej cedrowej nucie.

Zwykle bywa tak, że odświeżacze powietrza jedynie maskują zapach tytoniu, nie pozbywając się go na stałe. Zupełnie inaczej jest w przypadku odświeżacza powietrza marki Foen. Posiada on bowiem szerokie zastosowanie. Po pierwsze – można nim spryskać firanki, zasłony, a nawet meble skórzane, czy tapicerowane bez szkody dla nich. Ma to związek z zastosowaniem bardzo łagodnych olejków zapachowych. Po drugie – odświeżacze marki Foen posiadają ważne certyfikaty bezpieczeństwa. Oznacza to, że można ich używać bez obawy o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Po trzecie – preparaty te gwarantują bardzo długi czas działania oraz wysoką intensywność wydzielanego aromatu. Potwierdzają to specjalne testy.

Należy też podkreślić, że to właśnie dzięki intensywności aromatu, odświeżacz usuwa przykre zapachy – i to na długi czas. Możemy go też z powodzeniem wykorzystać na mniejszej przestrzeni zamkniętej, na przykład w samochodzie. Doskonalej jakości odświeżacze powietrza dostępne są w sklepie producenta odświeżaczy Foen, http://www.foen.pl/.

by fotpiotr.pl

 

Komentarze

komentarze

Share this Post!
About the Author : admin
0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.