fbpx

Jak skutecznie walczyć z nadmierną potliwością stóp i dłoni.

0

Jak skutecznie walczyć z nadmierną potliwością stóp i dłoni

Nadmierna potliwość to poważna i bardzo niekomfortowa dolegliwość. Trudno sobie z nią poradzić, a jeszcze trudniej – żyć. Osoby cierpiące na tę przypadłość, unikają kontaktów towarzyskich w obawie przed demaskacją ich problemu. Ale czy wiesz, że już dziś możesz skutecznie wyeliminować swój problem, nie narażając się na reakcję alergiczną? Oto jak jest to możliwe.

Dlaczego się pocimy?

Pot jest wydzieliną gruczołów potowych. W jego składzie przeważa woda. Pocąc się pomagamy organizmowi pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. Proces ten pozwala też utrzymać właściwą ciepłotę ciała. Pocenie sprzyja również wydzielaniu niektórych niezbędnych składników, jak na przykład potas, magnez,mocznik czy toksyny. Pot wraz z wydzieliną z gruczołów łojowych, tworzy na skórze swego rodzaju filtr, który chroni ją przed atakami bakterii oraz wolnych rodników.

Kiedy pot się staje Twoim wrogiem?

Zdrowy człowiek traci w ciągu dnia 700-900 ml potu. Nie jest to dla niego ani kłopotliwe, ani też nie powoduje wyraźnego dyskomfortu. Problem pojawia się wtedy, gdy pot zaczyna utrudniać codzienne funkcjonowanie. Wówczas pojawia się tak zwana nadpotliwość.

Lekarze określają ten stan jako nadreaktywność gruczołów potowych i ich funkcjonowania, które może być skutkiem choroby, na jaką cierpi pacjent. Pot charakteryzuje się specyficznym zapachem (niektóre osoby uważają go za feromon); medycyna jednak jasno określa, iż zapach potu wprost uzależniony jest od rodzaju bakterii żyjących na ludzkiej skórze, powodujących jego rozkład. Jednocześnie zapach potu może wskazywać na chorobę, na jaką cierpi pocący się człowiek, na przykład: cukrzycę, niewydolność wątroby czy nerek, a nawet nowotwory. Zatem jego zapachu nie należy lekceważyć.

Ponadto nadmierne pocenie się może dotyczyć obszaru całego ciała – wtedy mówi się o nadpotliwości uogólnionej. Bywa, że jest ona miejscowa. Dotyka zazwyczaj dłoni i stóp, a w drugiej kolejności pach oraz twarzy.

Co może wywoływać nadpotliwość stóp i dłoni? Przyczyn jest kilka:

  • silne emocje, stres i nieumiejętność zapanowania nad nimi;
  • choroby ogólnoustrojowe czyli cukrzyca, nadczynność tarczycy czy choroby nerek;
  • czynniki genetyczne.

Nadmierne pocenie może objawiać się już w dzieciństwie i nabierać na sile w trakcie dorastania. Nadpotliwość dzieli się na kilka grup – w zależności od intensywności. Najliczniejszą grupę stanowią osoby, które z powodu nadpotliwości dłoni i stóp, nie mogą prowadzić normalnego trybu życia. U nich każdy wykonywany dłońmi ruch, kończy się uruchomieniem gruczołów potowych. To samo dotyczy stóp.

baner-Antyperspirant-FOEN

Nadpotliwości można zapobiec! 

Nadpotliwości dłoni i stóp można skutecznie zapobiec. Sposobów radzenia sobie z tą przypadłością jest wiele. Wśród nich można wymienić zbawienne działanie kosmetyków powstrzymujących proces pocenia się; taki jest między innymi antyperspirant Foen.

Jak działa ten preparat? Zmniejsza ilość wydzielanego potu oraz skutecznie redukuje przykry zapach. Zapewnia też uczucie świeżości. Wzbogacony o olejek z drzewa herbacianego, działa również antybakteryjnie. Dlaczego właśnie ten środek? Przede wszystkim jest on bezzapachowy, co ułatwia jego stosowanie i nie zwraca uwagi innych. Można więc stosować równolegle z nim, pachnące kremy, czy balsamy do rąk i całego ciała, nie zaburzając ich nuty.

Dla osób, które borykają się z nadpotliwością dłoni i stóp, bardzo ważny jest czas działania zaaplikowanego środka. Antyperspirant Deo Fresh zapewnia im długotrwałe działanie i to w każdej sytuacji. Dzięki tej cesze, możemy czuć się pewnie i świeżo, przez cały dzień – i to bez względu na sytuację, w jakiej się akurat znajdziemy. Ponadto antyperspirant Deo Fresh to wyrób składający się z naturalnych składników, dzięki czemu jest też całkowicie bezpieczny dla skóry.

 

Ten skutecznie działający środek, którego efektywne działanie z pewnością sprawdzi się w przypadku zawodowych kierowców spędzających wiele godzin za kółkiem, oferuje na przykład sklep producenta odświeżaczy Foenhttp://www.foen.pl/

by fotpiotr.pl

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *