fbpx

Jak stworzyć odpowiedni klimat za pomocą odświeżaczy powietrza.

0

Jak stworzyć odpowiedni klimat za pomocą odświeżaczy powietrza

„Twój dom – Twoją twierdzą” – jak mówi stare porzekadło. To właśnie tu czujesz się najlepiej, potrafisz odpocząć i zrelaksować się. Podobną rolę może odegrać także hotel, do którego udajesz się na weekendowy wypoczynek. Wszystko zależy od tego, jaka będzie tam panowała atmosfera, a taką można zmienić zaledwie w kilka chwil! Wystarczy wypełnić wnętrze odpowiednią nutą zapachową.

Zapach – pożywka nie tylko dla nosa

Czym właściwie jest zapach? To , która rozchodzi się po danym miejscu lub aromat zamknięty w butelce, tubce czy innym pojemniku. Jedne aromaty mogą być dla nas szalenie przyjemne, inne drażniące. Zapach to także sposób na przywołanie określonych wspomnień. Najczęściej są to zapachy kojarzone z dzieciństwem lub utożsamiane z jakąś mile wspominaną osobą, ale i konkretną chwilą. Zapachowi można też przypisać jeszcze jedną funkcję – regulatora naszych emocji.

Zapachy „wielofunkcyjne”

O tym, że konkretne zapachy mogą wywierać określony wpływ na ludzkie zachowania, wiedzieli już ludzie pierwotni. To oni jako pierwsi, sięgnęli po dym z palonego drewna, by wprowadzać się w odmienne stany. W późniejszym okresie odkryto też lecznicze działanie zapachów. Jako pierwsi sięgnęli po tą metodę indiańscy szamani. Z czasem odkrywano coraz więcej zdrowotnych właściwości zapachów. Wtedy też pojawiła się . Przy jej pomocy można skuteczniej walczyć z różnymi problemami i przypadłościami zdrowotnymi. Aromaty wykorzystuje się również w zupełnie inny sposób – tworząc kompozycję określonych nut, wpływamy na atmosferę miejsca, w którym przebywamy. Najprościej użyć w tym celu zapachowych perfum do wnętrz.

Jak zapach może odmienić Twój dom czy miejsce wypoczynku

Zapachowe odświeżacze powietrza to produkty, które od lat cieszą się sporym zainteresowaniem wśród nabywców. Ich producenci starają się tworzyć coraz to nowsze kompozycje, które będą nie tylko przyjemne dla naszego nosa, ale również pomogą nam w stworzeniu odpowiedniej atmosfery.

Sięgając po odświeżacz powietrza Leśny marki Foen, można zamienić dane wnętrze w prawdziwą oazę ciszy i spokoju. Aromat ten to kompozycja wyciągów drzew iglastych – sosny, świerku i jodły oraz jałowca. Jest bardzo intensywny. Dodatkowo, wykazuje właściwości relaksacyjne i wyciszające. Ułatwia też swobodne oddychanie. Jeśli chcemy, by aromat w danym pomieszczeniu utrzymywał się przez dłuższy czas, warto mgiełką swojego ulubionego zapachu spryskać firany, zasłony bądź dywan. Z pewnością przyjemna woń otuli takie miejsce na dłużej.

Z kolei jeśli chcemy wprawić się w doskonały nastrój i stworzyć iście rajskie klimaty w mieszkaniu lub na przykład pokoju hotelowym położonym w nadmorskiej miejscowości, warto sięgnąć po odświeżacz powietrza Laguna. To nuta zapachowa zbliżona do morskiej bryzy. Bardzo intensywna. Pozwala nam poczuć się jak na egzotycznej plaży w samym sercu tropików. Dopełnienie może stanowić muzyka z szumem morza oraz tlący się w tle kominek.

Te i wiele innych odświeżaczy można nabyć w sklepie producenta odświeżaczy Foen, http://www.foen.pl/.

by fotpiotr.pl

Komentarze

komentarze

Related Posts
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *