fbpx

Wykorzystaj moc zapachów FOEN!

0

Czy wiesz, że …

Węch to jeden z najstarszych zmysłów w historii życia na ziemi. Zmysł ten znacząco różni się od pozostałych. Dzięki specyficznej budowie układ węchu pozwala na bezpośredni i szybki kontakt między receptorami, a mózgiem. Znaczy to, że zapachy odczuwamy szybciej niż jesteśmy w stanie to sobie uświadomić. Kiedy wchodzimy do jakiegoś miejsca zanim zdążymy się rozejrzeć nasz mózg zdąży już ocenić czy otoczenie jest przyjazne czy odpychające. Z wiedzy tej często korzystają między innymi specjaliści od marketingu dużych sieci handlowych. Używając przyjemnych zapachów potrafią wyrobić w nas pozytywne skojarzenia związane z przebywaniem w sklepie. Czy takie zabiegi sprawdzą się tylko w sklepie? Nic bardziej mylnego, poniżej podajemy kilka propozycji wykorzystania poszczególnych zapachów z oferty Foen.

Zapach do biura

Biuro prezesa na pewno świetnie ozdobią takie zapachy jak Boss nadający pomieszczeniu wyrazistego męskiego zapachu czy Gentleman z nutą lawendy, bergamotki, paczuli i jaśminu. Z kolei korporacyjny open space na pewno ożywi pobudzający aromat Green Tea lub intensywnie orzeźwiający Aqua będący mieszanką cytrusów i energetyzującej mięty pieprzowej. Powyższe propozycje zdecydowanie sprawdzą się jako idealny zapach do biura, który zapewni odpowiednią atmosferę pracy.

Hotelowe doznania

Wydawać by się mogło, że zapach jest jednym z mniej istotnych elementów funkcjonowania hotelu – klienci zwracają uwagę raczej na czystość, jakość obsługi czy wyposażenie w pokojach. Jednak znając już informacje zawarte we wstępie, możemy uznać, że zapach do hotelu będzie również istotnym elementem, który wpłynie na zadowolenie gości. Jeżeli wiemy, że dla odwiedzających ważna jest czystość to sprawmy, żeby odczuli to nie tylko wizualnie oraz zadbajmy, żeby w pokoju mogli bez problemu odpocząć i zrelaksować się. Na pewno pomoże w tym Laguna – perfumy o właściwościach uspokajających z nutą piżma, goździków, jaśminu oraz tuberozy.
W hotelowej restauracji natomiast doskonale sprawdzi się Cookies o słodkim aromacie cynamonowych ciastek lub elegancki i ekskluzywny Savor, a jeżeli klientami hotelu są również rodziny z dziećmi to na pewno docenią zapach Bubble Gum – połączenie banana, truskawki, wiśni, lilii, wanilii oraz imbiru.

Zadbaj o firmę, niech ładnie pachnie

Znając siłę z jaką zapachy oddziałują na doznania ludzi możemy wpływać na to jak ludzie będą czuli się w firmie. Jeżeli chcemy, żeby pracownicy wykazywali się kreatywnością i efektywnością zadbajmy o to, żeby czuli się zrelaksowani i skupieni. Idealny zapach do firmy wpłynie na motywację i efektywność pracowników, dlatego warto zainwestować we wspomniane wcześniej zapachy Green Tea, Aqua, Laguna lub Gentleman.

Z zapachami FOEN możesz więcej

Powyższe propozycje to tylko niewielka część z zapachów dostępnych w ofercie Foen, warto zapoznać się z całą ofertą i eksperymentować z zapachami. Perfumy do wnętrz są tak samo ważne jak perfumy, których używamy na co dzień, są wizytówką i niezbędnym dodatkiem wpływającym pozytywnie na nasze samopoczucie.

Komentarze

komentarze

Related Posts